Новини

EIT Founders2Founders повертається – приготуйтеся до подачі заявки! 

Виведи свій стартап на міжнародний рівень. Світ чекає!

EIT Community разом із Vacuum Deep Tech Acceleration оголошує прийом заявок для амбітних українських підприємців на участь у одноденній інтенсивній тренінговій програмі. Комʼюніті отримує фінансову підтримку від Європейського інституту інновацій та технологій (EIT), в рамках програми «Горизонт Європа», що сприяє розвитку найбільшої інноваційної мережі в Європі. 

Захід орієнтований на засновників та членів команд інноваційних стартапів на ранніх та середніх стадіях розвитку (TRL3-TRL5), які:

  • зацікавлені в розширенні свого бізнесу на міжнародні ринки;
  • шукають знань та підтримки в юридичних та фінансових аспектах;
  • прагнуть удосконалити свої бізнес-стратегії та ринкові підходи; 
  • а також покращити навички пітчингу та презентації для залучення інвесторів.

*TRL

TRL 3 — концепція провалідована експериментально. 

TRL 4 — є прототип 

TRL 5 — перші тести прототипу проведено

Програма EIT Founders2Founders (F2F): Тренінг з розвитку інноваційного підприємництва за ініціативи EIT Community, реалізується Vacuum Deep Tech Acceleration за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України спільно з Дія.City, Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес, YEP Accelerator та проєкт Win-Win EDIH

Спільнота EIT підтримує Україну протягом останніх кількох років, головним чином у розвитку екосистеми. Наразі ми пропонуємо підприємницьку підтримку найвищого рівня, щоб наблизити українських талантів до європейської інноваційної екосистеми та надати їм певних навичок, які допоможуть у майбутній відбудові країни. Маючи великий досвід успішних підприємств і вбудованих програм, таких як EIT Jumpstarter, спільнота EIT продовжує співпрацю з українськими талантами, зацікавленими в зміні світу за допомогою глибинних технологій,” — Пьотр Павелец, RIS and EIT Community Manager, EIT InnoEnergy KIC.

Тривалість прийому заявок: з 2 червня 2025 року по 23 червня 2025 року 

Програма EIT Founders2Founders повертається з оновленою місією: запропонувати ще глибшу, більш персоналізовану підтримку інноваційним МСП та українським стартапам на ранніх стадіях (TRL 3-5). Це ваша можливість отримати експертну підтримку, міжнародне менторство та поштовх, необхідний вашому інноваційному проекту для масштабування та виходу на нові ринки. 

Вимоги до заявників:

  • Представники МСП, включаючи стартапи, зареєстровані в Україні, або компанії, які переїхали з України до країни-члена Європейського Союзу, його заморських країн та територій (ЗСТ) або асоційованих країн програми “Горизонт Європа” після 24.02.2022.
  • Компанії, які мають MVP або продукт на ранніх та середніх стадіях розвитку (TRL3-TRL5).
  • Працюють над інноваційними рішеннями, послугами та/або продуктами.

Процес розгляду заявок та визначення переможців:

  1. Open call: Подача заявки за посиланням: https://eit-ris.eu/eit-founders2founders/ 
  2. Перевірка відповідності вимогам: Перевірка заявок на відповідність основним критеріям прийнятності та відбору.
  3. Оцінка заявки: Команда проєкту Vacuum Deep Tech Acceleration разом із представником EIT Community в Україні проводять детальний аналіз заявок.
  4. Відбір стартапів: Відбір 30 стартапів 
  5. Запрошення: Відібрані стартапи отримують запрошення на участь у воркшопі.

Результати минулого року 

Програма EIT Founders2Founders вже продемонструвала потужний досвід підтримки українських стартапів на ранніх стадіях розвитку. 

  • Провівши 5 регіональних воркшопів, ініціатива забезпечила 
  • навчання для 70 стартапів, пропонуючи їм практичні інструменти, стратегічні рекомендації та доступ до мережі міжнародних експертів, 
  • було вручено призів на суму 60 000 євро

Чого очікувати у 2025 році

Програма EIT Founders2Founders 2025 була перероблена, щоб запропонувати більш глибокий та практичний досвід, адаптований до потреб українських стартапів на ранніх стадіях розвитку. Учасники отримають вигоду від потужного поєднання стратегічного навчання, міжнародного менторства та знайомства з екосистемою – все це покликане прискорити їхній шлях до глобальних ринків. 

Основні моменти програми:

  • Один повний день інтенсивного онлайн-навчання, що включає в себе семінари з виходу на ринок, практичні воркшопи та бізнес-інструменти.
  • Постійна персоналізована підтримка протягом усього навчального процесу з порадами від провідних експертів та індивідуальними рекомендаціями, які допоможуть кожній команді не відставати від графіка.
  • Навчання та менторство від провідних міжнародних експертів та досвідчених українських засновників, які розуміють реалії масштабування з України на міжнародний рівень.
  • Три гібридні події, орієнтовані на зростання, по всій Україні – починаючи з Києва, продовжуючи в Одесі та завершуючи у Львові.
  • Фінал під час IT Arena 2025 – найефективніші стартапи виступлять наживо перед глобальною аудиторією інвесторів, корпоративних лідерів та міжнародних організацій з можливістю виграти грошовий приз.
  • Доступ до кураторської бібліотеки шаблонів, відео та ресурсів для підтримки довгострокового зростання бізнесу.
  • Спілкування з колегами та експертна підтримка під час живих сесій запитань і відповідей та у закритому комʼюніті.

Крім того, цього року програма стала більш персоналізованою для кожного відібраного стартапу. Кожен з них отримає більш індивідуальну програму, яка включає:

  • Індивідуальну менторську сесію з ретельно підібраним експертом.
  • Індивідуальний звіт по завершенню тренінгу — з відгуками, інсайтами та наступними кроками.
  • Постійний доступ до персоналізованих ресурсів та консультацій експертів після завершення тренінгу.

Теми тренінгів:

  • Бізнес-стратегія, включаючи УТП (унікальну торгову пропозицію), маркетинг та продажі.
  • Вихід на європейський ринок та розробка продукту.
  • Фінансування, включаючи фандрейзинг та зовнішнє фінансування.
  • Інструменти пошуку партнерів, національні та міжнародні програми розвитку бізнесу та інновацій, залучення інвестицій.
  • Юридичні вимоги, включаючи IPR, GDPR та інвестиційні документи.
  • Ефективний пітчинг та презентація продукту.

EIT Founders2Founders є частиною більш широкої ініціативи, спрямованої на побудову сильної, стійкої та конкурентоспроможної на світовому ринку інноваційної екосистеми в Україні. Надаючи підприємцям знання, менторську підтримку та можливість виходу на міжнародний рівень, програма сприяє довгостроковому розвитку технологічного та стартап-секторів країни.

Для отримання додаткової інформації та подачі заявки:  https://eit-ris.eu/eit-founders2founders/ 

Початок прийому заявок: 2 червня 

Дедлайн: 23 червня

Виведи свій стартап на міжнародний рівень. Світ чекає!

Ініціатива фінансується Європейським інститутом інновацій і технологій (EIT) та реалізується Vacuum Deep Tech Acceleration за підтримки Міністерства освіти і науки України, Міністерства цифрової трансформації України у співпраці з Diia.City, національним проєктом Diia.Business та YEP Accelerator.

Про Європейський інститут інновацій та технологій (EІТ)

EІТ зміцнює інноваційний потенціал Європи, просуваючи рішення нагальних глобальних проблем та розвиваючи підприємницькі таланти для забезпечення сталого зростання та створення кваліфікованих робочих місць. Як орган ЄС та невід’ємна частина Горизонт Європа — Рамкової програми ЄС з досліджень та інновацій – EІТ підтримує динамічні загальноєвропейські партнерства, відомі як Спільноти знань та інновацій (СЗІ), що об’єднують провідні компанії, науково-дослідні центри та університети.

Спільнота EIT пропонує широкий спектр інноваційної та підприємницької діяльності по всій Європі, включаючи курси підприємницької освіти, послуги зі створення та акселерації бізнесу, а також інноваційні дослідницькі проєкти.

Vacuum Deep Tech Accelerationце перша і водночас єдина програма акселерації, яка спеціально зосереджена на deep tech і наукоємних технологіях в Україні з повним спектром підтримки від ідей до перших національних клієнтів та/або інституційних інвестицій. За останній рік проакселеровано більше 60 стартапів, що залучили більше $2M інвестицій та зробили продажів на $3.2M.

Міністерство Освіти і Науки України (МОН) відкритий і зорієнтований на взаємодію та партнерство центральний орган виконавчої влади, який відповідає перед суспільством за стійкий та інноваційний розвиток системи освіти і науки України на національному, європейському та глобальному рівнях, має довіру освітянської  та наукової спільноти, міжнародних партнерів і українського суспільства в цілому. 

Міністерство цифрової трансформації Україницентральний орган виконавчої влади, який відповідає за формування та реалізацію державної політики у сфері цифровізації, відкритих даних, національних електронних інформаційних ресурсів, інтероперабельності — взаємодії мережевих систем базі уніфікованих інтерфейсів або протоколів, впровадження електронних послуг та розвиток цифрової грамотності громадян.

Дія. City унікальний простір, який поєднує комплекс інструментів для розвитку та масштабування ІТ-бізнесу. Тут діє одна із найкращих у Європі податкових систем, нова гнучка форма співпраці компаній та спеціалістів – GIG-контракти, ефективні та широко розповсюджені у світі інструменти для залучення інвестицій.

Офіс з розвитку підприємництва та експорту — державна установа, яка відповідає за сприяння розвитку, підтримку малого і середнього підприємництва та допомогу з просування експорту товарів, робіт та послуг українських виробників. З травня 2021 року спільно з Міністерством цифрової трансформації реалізовує національний проєкт з розвитку підприємництва та експорту Дія.Бізнес.

Дія.Бізнес — масштабний національний проєкт із розвитку підприємництва та експорту, який був ініційований Міністерством цифрової трансформації України у лютому 2020 року. З травня 2021 року ‌проєкт реалізується Міністерством цифрової трансформації України спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту — державною установою, яка відповідає за розвиток та підтримку українського підприємництва на внутрішньому та зовнішніх ринках.YEP Accelerator це екосистема інноваційного підприємництва. Інкубаційна та акселераційна програма, менторство та гранти для стартапів на ранній стадії. З 2016 року ми прокачали 500+ стартапів. Наша команда також розвиває підприємницьку освіту в 95 університетах по всій країні, навчаючи 3000+ студентів кожного семестру.