22 серпня Катерина Дегтяр, програмний директор Vacuum Deep Tech Acceleration, провела лекцію для близько 50 учасників на тему Lean Canvas на Summer School on Entrepreneurship в рамках проєкту Seeds of Bravery.
Під час лекції Катерина поділилася своїм багаторічним досвідом роботи з Lean Canvas, наголошуючи на важливості використання цього інструменту для стартапів.
Lean Canvas, створений Ash Maurya, є адаптацією оригінальної бізнес-моделі Canvas від Alex Osterwalder, – і допомагає стартапам швидко і ефективно систематизувати свої гіпотези та факти , що є критичним для успішного розвитку.
Основні теми лекції включали:
Порівняння Lean Canvas та Business Canvas: Lean Canvas адаптований для стартапів і є інструментом впорядкування та швидкого тестування гіпотез та фактів.
Пріоритетність експериментів: Важливість тестування гіпотез, використовуючи методи A/B тестування, семпли або прототипи , щоб валідувати ідеї на ранніх етапах.
Ризикові припущення та MVP: Ризикові припущення повинні бути протестовані найшвидше і з мінімальними витратами, а MVP (Minimal Viable Product) може бути дорогим, тому важливо зосередитися на менш витратних способах перевірки гіпотез.
Розробка стратегії стартапу: Стартапи повинні планувати свої ресурси ефективно і вчитися на помоилках. Адже, стартап – це і є пошук стабільної та ефективноі бізнес моделі. .
Результати, якими можна пишатися: На сьогоднішній день Seeds of Bravery підтримали 59 українських стартапів, надавши фінансування на суму 2 мільйони євро. Ці інвестиції допомагають підприємцям реалізовувати свої ідеї, розширювати бізнес та вносити значний внесок у розвиток економіки та технологічного сектору України.
Ми віримо в потенціал українських стартапів і продовжуватимемо підтримувати їх на шляху до глобального успіху. Разом ми будуємо майбутнє, сповнене інновацій та можливостей!