📌 Глибокі технології – це новаторські наукові та інженерні розробки, які вперше знаходять застосування у продуктах і компаніях, спричиняючи мега-хвилі інновацій, подібні до винаходу електрики чи транзистора.
Підприємства, що працюють у цьому секторі, мають різні профілі ризику (наприклад, високий технологічний ризик, низький ринковий ризик), що вимагає нового підходу до інвестування.
Основне:
🌐 Як показує останній звіт Dealroom європейські глибокі технології випереджають тенденції в інвестиціях у deep tech. Квантові обчислення, штучний загальний інтелект та інновації в галузі дизайну білків викликали великий ажіотаж. За даними McKinsey & Company, штучний інтелект може додати ще 13 трлн $ до світової економіки протягом десятиліття.
📈 Інвестиції: Deep Tech є однією з найбільш стійких категорій венчурних інвестицій з ~$15 млрд з початку 2023 року (майже на одному рівні з 2022 роком проти -70% у Fintech)
🌍 Центри інновацій: Лондон, Стокгольм, Париж, Мюнхен, Оксфорд і Кембридж стають новими центрами високих технологій, залучаючи мільярди і маючи потенціал перетворитися на світові інноваційні локомотиви.
💰 Лідери фінансування: У 2023 році Великобританія ($3,4 млрд), Франція ($3,2 млрд) та Швеція ($3,2 млрд) отримали найбільше фінансування у сфері високих технологій у Європі.
🤖 Штучний інтелект: Порівняно з 2022 роком інвестиції в нові стартапи у сфері штучного інтелекту в Європі зросли на 50%, до рекордних $1,3 млрд у 2023 році.
Інвестиції в стартапи, що працюють над майбутнім обчислень, зросли на 10% у 2023 році порівняно з 2022 роком.
🗣 Йорам Вейнгаарде, засновник та генеральний директор Dealroom: “За останнє десятиліття Європа перетворилася на велику міжнародну стартап-екосистему. Але зараз відбувається перетасування колоди глобального підприємництва через розвиток високих технологій та штучного інтелекту. Цей рік став переломним для інновацій. Європа має інструменти для того, щоб очолити наступну хвилю інновацій, але не можна втрачати час”.
Виклики та рекомендації:
▪️ Одними з найбільших викликів, які залишаються в Європі, є заохочення більшої кількості підприємців до переходу у сферу високих технологій, гармонізація умов створення університетських стартапів, формування більш щільних кластерів талантів, збільшення бази LP та залучення інституційних інвесторів, підкреслення важливості урядів та корпорацій як клієнтів, зміцнення каналів виходу та сприяння різноманітності серед засновників та інвесторів.
▪️ Ці виклики можуть бути вирішені лише за умови, що Європа діятиме об’єднано та враховуватиме конкуренцію.
👉 Ознайомитись детальніше із звітом : https://waldencatalyst.com/blog/european-deep-tech-report